free counters

Locations of visitors to this page

Turnaj Dolní Němčí

Druhé místo na Memoriálu Josefa Přikryla

Dolní Němčí - Desátý ročník memoriálu Josefa Přikryla se odehrál předposlední červnovou sobotu na skvěle připravené trávě v Dolním Němčí. V turnaji starých pánů, nebo chcete-li internacionálů, se představili mimo domácích borců další dva fotbalové mančafty. Nejvzdálenější a tradiční účastník EKIS Praha poprvé v desetileté historii turnaje nepřijel.
„Dozvěděli jsme se to čtyři dny před turnajem. Z různých důvodů nemohli přicestovat, snažili jsme se sehnat náhradu, ale bohužel to nevyšlo. Obvolali jsme sedm mančaftů v okolí, ale ani u jednoho jsme neuspěli,“ vysvětloval šéf organizačního výboru a předseda klubu Jan Bobčík.
Pořadatelé bez tradičního účastníka museli maličko upravit propozice turnaje. Hrálo se systémem každým s každým 2 x 30 minut. V úvodním duelu si domácí nejtěsnějším poměrem poradili s Horním Němčím. Horněmčané prohráli také druhý zápas, podlehli internacionálům z Ostrožské Lhoty 4:3. Byl to vůbec nejdramatičtější zápase celého turnaje. Lhoťané, kteří vedli po poločase o čtyři branky, se nakonec po třech gólech Horního Němčí museli strachovat o výhru.
Ve finálovém klání se tedy představili domácí borci, kteří obhajovali loňské prvenství a internacionálové z naší Lhoty. Žádné drama se nakonec nekonalo.
Dolní Němčí už po pěti minutách a individuálních hrubkách v obraně Lhoty vedlo o dvě branky. Lhoťané se na žádný větší odpor nezmohli. Domácí si v naprostém poklidu, a dodejme, že zaslouženě, dokráčeli pro celkově čtvrtou výhru v desetileté historii turnaje.
„Turnaj splnil očekávání. Neúčast Pražáků herní kvalitu vůbec neovlivnilo. Musíme kvitovat i to, že se nikdo nezranil a všechny týmy slíbily, že přijedou i na další ročník,“ hodnotil fotbalové odpoledne předseda fotbalu v Dolním Němčí Jan Bobčík.

Výsledkový servis 10. ročníku memoriálu Josefa Přikryla.

Dolní Němčí – Horní Němčí                       2:1 (1:0)
Ostrožská Lhota – Horní Němčí                  4:3 (4:0)
Dolní Němčí – Ostrožská Lhota                  5:1 (2:0)