Zprávy z ligy

Odkazy
obrázek

obrázek
obrázek
OLDIES
 
----------------------------
Pravidla fotbalu
stáhnout (5MB)
----------------------------
TOPlist
od 1.7.2008
Návštěvy ze světa
free counters
 
Locations of visitors to this page
 

 

OL - 1.FC Slovacko_


Fotbalistky Slovácka nadchly diváky ve Lhotě

Ostrožská Lhota 4.6.2011 - Šest parádních gólů, krásné fotbalové akce a rekordní návštěva 320 platících a nadmíru spokojených diváků. To byl zápas starých pánů Ostrožské Lhoty proti prvoligovým fotbalistkám Slovácka. Po vyrovnaném poločase se po přestávce projevila lepší fyzická kondice děvčat, které zaslouženě vyhrály.

123.jpg

Branky: 24. Dufka, 41. Haláč - 15. a 36. Dudová, 68. Matoušková, 89. Bartovičová
Rozhodčí: Šimon - Turchan, Prachař
Diváci: 320
Internacionálové Ostr. Lhota: Goliáš, S. Žajdlík, Štergenich, I. Žajdlík, Urbanec, M. Dominik, Ratajský, Pavlas, J. Dominik, Radoch, Gabriel, Hanáček, Hyrák, Bachan, Dufka, Zámečník, Haláč, Jurásek, J. Hájek, Z. Machala ml., K. Hájek, Z. Machala st., Kovařík, Soukeník.
1.FC Slovácko: Malíková - Sedláčková, Blažková, Vlasatíková, Janků - Matoušková, Bartovičova, Soukeníková, Bužková - Dudová, Strožová. Trenérka: J. Klimková.

obe_muzstva.jpg
     Uplynulou sobotu se křtila v Ostrožské Lhotě kniha o obci. K této slavnostní příležitosti si bývalí fotbalisté pozvali k exhibičnímu zápasu prvoligové ženy 1. FC Slovácko, které měly jediný neobvyklý požadavek. Žádaly v kabině hostů víc zrcadel. „Problém je s úpravou hráček před zápasem. My potřebujeme víc času na přípravu. Účesy, gely, voňavky, šátky, čelenky," hlásila s úsměvem trenérka Jitka Klimková ještě před výkopem.
     Fotbalistky Slovácka nepřijely v nejsilnější sestavě, v utkání dostaly příležitost hráčky širšího kádru, které ovšem také dokázaly naplno předvést svoje fotbalové umění. „Den před zápasem odehrály naše tři fotbalistky zápas za reprezentaci proti Nigérii. Hrálo se v Rakousku, hráčky přijely pozdě v noci a cítily se unavené, raději jsem je nechala doma," vysvětlila důvod omlazené sestavy trenérka.
Po slavnostním výkopu, který provedl starosta Antonín Jelének, mohl dlouho očekávaný zápas začít. Do vedení dostala fotbalistky Irena Dudová parádní střelou do šibenice. Projektil vyslaný z její kopačky byl z kategorie nechytatelných. Domácí srovnali asi o deset minut později. Po nahrávce Gabriela se trefil přesně k tyči Dufka. Dudová pak přidala ještě jeden gól, domácí však do přestávky stačili srovnat po samostatné akci Haláče.
     Po přestávce se projevila lepší trénovanost a fyzická kondice hostujících hráček. Potřetí získaly těsný náskok zásluhou Gabriely Matouškové, těsně před koncem zápasu se pak blýskla nádherným lobem Didi Bartovičová a upravila na konečných 2:4.

Trenérka Slovácka Jitka Klimková byla s výkonem svých děvčat spokojená. „Doufám, že se fotbal divákům líbil. Padlo šest hezkých branek a myslím si, že o tom to bylo. Domácím ve druhém poločase trošku odešla kondice, ale bylo vidět, že to mají pořád v nohách. Musím říct, že jsme byly ve Lhotě maximálně spokojené a pořadatelům moc děkujeme," chválila organizátory akce Klimková.

555.jpg
„Bylo vidět, že mančaft je od trenérky perfektně takticky vedený," trenér Lhoty Josef Dominik     Za mužstvo domácích nastoupil i trenér prvního mužstva Ostrožské Lhoty Josef Dominik, který byl z výkonu fotbalistek nadšený. „Holky mě velice mile překvapily. Byly výborně fyzicky a technicky připravené. V první řadě bylo vidět, že mančaft je od trenérky perfektně takticky vedený. Vysoká obrana, která nás několikrát vystavila do ofsajdu - to bylo fantastické. To není vidět ani u mužů v okresním přeboru. Přeji jim, ať se jim v budoucnu daří."
     Podobný názor měl také jeden z hlavních organizátorů zápasu a manažer domácích František Štergenich. „Musím se přiznat, že ženský fotbal na takové úrovni jsem viděl poprvé. Ty holky - to byla nádhera. Možná půlka našeho mančaftu neumí to, co u nás fotbalistky Slovácka předvedly. Na druhou stranu si myslím, že se nemáme za co stydět, holky jsou trénované a jsou na hřišti téměř každý den," poznamenal Štergenich.

     Na závěr předal ceny nejlepším hráčům zápasu šéf sportu ve Lhotě Josef Lopata. Odborná komise trenérů vyhodnotila jako nejlepší hráčku autorku dvou gólů Irenu Dudovou. Za domácí fotbalisty převzal ocenění Petr Ratajský.

tulop-dudova.jpgBrankářka Slovácka: Myslím, že jsme diváky ve Lhotě nezklamaly.

     V Ostrožské Lhotě se postavila do branky po téměř měsíční pauze. Brankářská jednička fotbalistek Slovácka sedmnáctiletá Tereza Malíková si v pohárovém zápase proti pražské Slavii poranila kotník, který ještě při odkopech maličko cítila, ale pomoc spoluhráček statečně odmítala. „Je to v pohodě," hlásila směrem k obránkyním Slovácka.
Reprezentantka do sedmnácti let byla i přes dvě obdržené branky s průběhem přátelského zápasu spokojená.
„Bylo to hodně kvalitní utkání (směje se). My jsme sice nepřijely v úplně kompletní sestavě, ale myslím si, že jsme nakonec diváky nezklamaly. Bylo to zápas, který jsme si hlavně užívaly. Vyhrály jsme, takže nakonec spokojenost i s výsledkem," hodnotila exhibiční duel Malíková.

Byl to jeden z posledních zápasů, ve kterém fotbalistky Slovácka vedla trenérka Jitka Klimková, která se rozhodla v klubu skončit. „Určitě nám bude chybět. Příprava začíná v polovině července pod novým trenérem Petrem Vlachovským. Několikrát vedl tréninky, takže ho známe, ale bude to jiné," tuší Malíková, která už se dívá k novému prvoligovému ročníku, ve kterém budou fotbalistky Slovácka obhajovat bronzový stupínek. „Budu považovat za úspěch, pokud skončíme v příští sezoně na třetím místě, ale tajně všechny myslíme na druhé," vyslovila přání nadějná gólmanka.

brankarka.jpgFotbalistky Slovácka, které nastoupily ve Lhotě

Číslo dresu

1. TEREZA MALÍKOVÁ: 17 let - Staré Město. Talentovaná brankářka, která už v 15 letech převzala zodpovědnost brankařské jedničky 1. FC Slovácko. Pracovitá hráčka, která se chce neustále zlepšovat a to se jí dokonale daří. Tereza je v širším kádru národní reprezentace do 17 let.
3. NIKOLA SEDLÁČKOVÁ: 21 let - Domanín. Hráčka širšího kádru reprezentace žen České republiky. Jedna z mála hráček, které dokáží odehrát zápas na jakémkoliv postu. Brankařkou počínaje a útočnicí konče. Parťačka, která nezkazí žádnou srandu.
7. KATARÍNA STROŽOVÁ: 25 let -Vrádiště u Skalice. Dlouholetá reprezentantka Slovenska. Útočnice 1.FC Slovácko. Čtvrtá nejlepší střelkyně české ligy. Určitě o ní v budoucnu ještě uslyšíme.
9. KRISTÝNA JANKŮ: 17 let - Přerov. Přišla na Slovácko tuto sezonu a už si díky vyrovnaným výkonům řekla o nominaci do kádru žen 1.FCS. Reprezentantka do 17 let ČR.
10. GABRIELA MATOUŠKOVÁ: 19 let - Seloutky u Prostějova. Jedna z nejrychlejších hráček v lize. Přešla do fotbalu z atletiky před pár lety a již teď v týmu žen využíváme její přednosti.
14. BĚTKA BLAŽKOVÁ : 17 let - Vsetín. Může se pyšnit titulem 2.nejtalentovanější hráčka České republiky 2010. Stoperka, přes kterou soupeř hned tak nepřejde. Důrazná v osobních soubojích. V tomto roce reprezentovala dokonce dva týmy České republiky. Nastupovala za reprezentaci do 17 a 19 let.
16. IRENA DUDOVÁ: 22 let - Děvčica ze Zlámanca, pokladník týmu. Pozor na ni, obere o peníze úplně všechny. I přes to, že nejí maso , tak je její levačka hrozbou pro všechny soupeře. Je výborná i v trénování fotbalistek a fotbalistů.
17. VERONIKA VLASATÍKOVÁ: 17 let -Bílovice. Zástupce kapitánky, stoperka, která hned tak přes sebe někoho nepustí. Organizátorka naší defenzivy, nebezpečná při standardních situacích. Její hlavičky pravidelně ohrožují soupeře.
18. DIANA BARTOVIČOVÁ: 18 let - Pobedín u Piešťan. Brazílie na Slovácku - to je Didi Bartovičová. Co dokáže s míčem hned tak někdo neumí. Je to hráčka, která se rodí jednou za sto let. Ve svých 18 letech je již stálicí v národním týmu SR:
15. KATKA BUŽKOVÁ: 15 let - Zlín. Talentovaná mladá hráčka ze Zlína, která v létě bohužel přechází do Sparty Praha. Přejeme jí hodně zdaru!
12. ANETA SOUKENÍKOVÁ: 17 let - Nivnice. Technicky velmi dobře vybavená hráčka. Pokud jí bude sloužit zdravíčko tak o ní ještě v budoucnu určitě uslyšíme. Zatím je v širším kádru reprezentace do 19 let.

TRENÉRKA JITKA KLIMKOVÁ: To nejlepší na konec. Bydlí v Moravanech u Kyjova.
S fotbalem začínala v Sokolu Čejč a přes Slavii Holič se dostala do Compexu Otrokovice. Trenérkou Slovácka je sedmým rokem. V roce 2006 - 2007 vyhlášena druhou nejlepší trenérkou ČR. U fotbalistek Slovácka v letošním roce končí!!! Založila si vlastní fotbalovou akademii. Reprezentovala Českou i Slovenskou republiku.
slovacko.jpg

Text, foto, video: std


Více fotek od std najdete TADY

a

od Luboša Kovaříka "Boomboosa" TADY.

 

 Zbrusu nové videa ze sobotního exhibičního zápasu, které zatím nebyla nikde publikována.

Podívejte se:


Tady se podívejte jak tančí fotbalistky o poločasové přestávce.


Tady je přestávkové video, na kterém trenérka Slovácka a hráčky hodnotí poločas. V druhém části uvidíte vystoupení manželek starých pánů o přestávce.

Video natočil Radek Bartoníček WWW.SLOVACKODNES.CZ


Lásko bože lásko: Sólo pro fotbalistky Slovácko a Staré pány. Na videu tančí např: Mirek Dominik a brankářka Terezka Malíková. Manažer František a trenérka Jitka. Josef Urbanec vyzval nejlepší hráčku utkání Irenu Dudovou.  

Něco rychlého a krátkého v podání Mirka Hyráka a Jitky Klimkové.  

Na tomto videu má trenérka Slovácka Jitka Klimková sólo, na které ji vyzvaly mažoretky.

Videa ze stránek  www.slovackodnes.cz  


 

 

PODĚKOVÁNÍ

Bývalí hráči SK Ostrožská Lhota upřímně děkují za podporu a pomoc, bez níž by nebylo možné odehrát přátelské a propagační utkání proti prvoligovému mužstvu žen 1.FC SLOVÁCKO. Díky patří také všem pořadatelům a divákům, kteří dokázali na našem stadionu vytvořit vynikající sportovní prostředí. Velkou odměnou pro všechny je vyjádření fotbalistek a trenérky Jitky Klimkové, že některá děvčata před takovou kulisou ještě nehrála. 
,,V Ostrožské Lhotě se nám velmi líbilo a rády se sem v budoucnu vrátíme", prohlásila sympatická trenérka. V jednání je i sehrání ligového zápasu 1.FC Slovácko v Ostrožské Lhotě s některým klubem zvučného jména (Zbrojovka Brno, Baník Ostrava).

Sponzory a partnery utkání byli:
- Obecní Úřad Ostrožská Lhota
- výbor fotbalového oddílu SK Ostrožská Lhota
- bývalí hráči SK Ostrožská Lhota
- fotbalový oddíl FK Boršice u Blatnice
- pohostinství Na obecním - Jiřina Jurásková
- Sport club - Pavel Pavlík
- čalounictví Eheim
- stolářství Hyrák J+M
- hospůdka U Radochů
- manželky a přítelkyně bývalých hráčů
- kavárna U anděla
- Ostrožsko a.s.
- mikroregion Ostrožsko
- www.SlováckoDnes.cz
- Zeneb s.r.o.
- centrum Otevřená škola Ostrožská Lhota
- tenisový oddíl SK Ostrožská Lhota
- cykloservis Just
- Aquatrading
- Ivan Šimon (hlavní rozhodčí), Roman Prachař, Pavel Turchan (pomezní rozhodčí)
- Bedřich Doležal (moderátor akce)
- dechovka Šohajé z Veselí nad Moravou
- mažoretky z Ostrožské Lhoty
- a další

manager: FŠ

Tento měsíc slaví

NAROZENINY
6.5.   ŽAJDLÍK Ivo
18.5.   HYRÁKOVÁ Irena
22.5.   PAVLASOVÁ Dana
26.5.   ZÁMEČNÍKOVÁ Hana


SVÁTEK
19.5.   ŽAJDLÍK Ivo
24.5.   BRHELOVÁ Jana
24.5.   GABRIELOVÁ Jana
24.5.   SMIŠTÍKOVÁ Jana

Google Translate


Kalendář
Kontakt
manageři:
František Štergenich
mobil: +420 737 016 195
a
Dalibor Gabriel
mobil: +420 605 745 102
e-mail: staripani.wgz (z) seznam.cz

http://www.mapy.cz/s/7w1T
GPS lokace:
48°58'44.63"N
17°28'41.619"E

webmaster:
Bronislav Zámečník
email: bzamecnik (z) seznam.cz
 
Mediální partner
Sponzoři a partneři
 
Hospůdka U JURÁSKŮ
 
 
Náš banner
Vyhledat
na gůglu
na tomto webu
© Copyright 2005-2021, All right reserved.
Jakékoliv užití obsahu a fotografií je bez souhlasu zakázáno.
Bývalí hráči SK Ostrožská Lhota.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one