Návštěvy ze světa
free counters

Locations of visitors to this page

Šuhaj Cup ve Lhotě ovládl Moravský Beroun

Vzácně vyrovnaný byl 5. ročník turnaje starých pánů, kteří organizátoři v Ostrožské Lhotě nazývají Šuhaj Cup. Čtyři mančafty se střetly každý s každým na 2 x 20 minut, ani jedno mužstvo nezůstalo během sobotního klání bez porážky. I přes prohru v prvním zápase získal celkové prvenství nejvzdálenější tým – bývalí fotbalisté z Moravského Berouna.

Celkové pořadí:
1. Old Boys Granitol Moravský Beroun (okres Olomouc)

SK Ostrožská Lhota - TJ Pitín 0:3 (0:0)
Rozhodčí: Stanislav Toman ze Strání - Roman Prachař z Hluku, Miroslav Malušek z Ostr.Lhoty
Branky: 27.min. 0:1 Martin Liška, 30 min. 0:2 Radek Mikulášek, 37.min. 0:3 Drahomír Prachař
V úvodním utkání turnaje se střetl obhájce loňského prvenství TJ Pitín s pořádající SK Ostrožská Lhota. Po vyrovnaném prvním poločase ovládli druhou půli hráči z Bojkovicka a zcela po zásluze si připsali první tři body do tabulky a zdárně vykročili za obhajobou vítězství v turnaji. Domácím nepomohl ani výborný výkon brankáře Jirky Soukeníka.

1. UTKÁNÍ
TJ SpartakHluk - Old boys Granitol Moravský Beroun 1:0 (1:0)
Rozhodčí: Rostislav Kotačka ze Slavkova - Roman Prachař, Miroslav Malušek
Branka: 9.min.1:0 Aleš Zlínský
O vítězi tohoto utkání rozhodl již v deváté minutě pěknou brankou Aleš Zlínský, který je mimochodem mistr světa v kopané v policejním mužstvu České republiky. Zápas měl vysokou kvalitu a byl také vzácně vyrovnaný. Obě mužstva si vytvořila několik šancí,ale gól viděli diváci pouze jediný.

1. UTKÁNÍ
SK Ostrožská Lhota - TJ Spartak Hluk 1:1 (1:1)  PK 2:1
Rozhodčí: Stanislav Toman - Roman Prachař, Miroslav Malušek
Branky: 3.min.1:0 Jiří Haláč, 9.min.1:1 Aleš Zlínský, rozhodující penalta - 2:1-Svatopluk Žajdlík starší
Domácí fotbalisté nastoupili k derby utkání s odhodláním odčinit úvodní porážku s Pitínem a hned v úvodu je poslal do vedení rychlík Jirka Haláč. Spartakovci dokázali na vývoj skore brzy zareagovat a Aleš Zlínský opět v deváté minutě vyrovnal. O zisku dvou bodů pro Ostr.Lhotu se zasloužil proměněnou penaltou kapitán Svaťa Žajdlík.

1. UTKÁNÍ
Tj Pitín - Old boys Granitol Moravský Beroun 1:3 (1:2)
Rozhodčí: Rostislav Kotačka - Petr Hanáček, Jaroslav Kapusta - oba z Ostr.Lhoty
Branky: 1.min.0:1-Radim Pavlas, 4.min.0:2-Libor Bartošák, 10.min.1:2-Martin Spáčil, 21.min.1:3-Libor Bartošák
Na branky v nejbohatším utkání turnaje, rozhodli o své výhře hráči z Moravského Berouna, skvělými začátky obou poločasů, kdy se jim podařilo vstřelit góly. V utkání se blýskl Libor „Džegr“ Bartošák, který dal v jednom zápase, jako jediný, dvě branky. Opět jsme byli svědky kvalitního zápasu z obou stran, jehož výsledek měl za následek to, že z vítězství v turnaji, mohly získat všechna mužstva.

1. UTKÁNÍ
Old boys Granitol Moravský Beroun - SK Ostrožská Lhota 1:0 (1:0)
Branka: 1.min.1:0-Tomáš Galík
Domácím hráčům sebral naději na úspěch v turnaji hned v první minutě utkání Tomáš Galík, který využil chyby soupeře a svému týmu zajistil naději na celkové vítězství v turnaji. Diváci byli svědky výborného výkonu brankáře Jirky Soukeníka, který domácí hráče podržel. Také jeho protějšek v bráně Berouna, Zdeněk Trčka, byl v brance neprůstřelný.

1. UTKÁNÍ
TJ Pitín - TJ Spartak Hluk 1:0 (1:0)
Rozhodčí: Rostislav Kotačka - Roman Prachař, Miroslav Malušek
Branka: 20.min.1:0-Martin Spáčil
Vítězstvím v tomto utkání by si hráči Spartaku zajistili celkové prvenství v turnaji, ale jak už to tak bývá, všechno bylo nakonec jinak. Tabulku turnaje určil Martin Spáčil, autor jediné branky. O celkovém vítězi rozhodl vzájemný zápas, který lépe zvládli hráči Old boys. Obhájci z Pitína brali stříbro, Spartak Hluk skončil třetí a na domácí zůstala čtvrtá příčka.

ZHODNOCENÍ TURNAJE:
Osobně si myslím, že 5. ročník fotbalového turnaje Šuhaj cup 2016, byl asi nejvydařenější ze všech ročníků, jak po stránce sportovní, organizační i společenské. Bylo to také tím, že nám vyšlo vstříc i nádherné počasí, mohli jsme zde vidět mnoho bývalých vynikajících fotbalistů a sportovní areál v Ostrožské Lhotě byl po čase připraven na vysoké úrovni. Zásluhu na tom mají především pořadatelé akce - bývalí hráči Ostrožské Lhoty a samozřejmě i jejich manželky a přítelkyně, kteří v pátek odpoledne celý areál přichystali a v sobotu během turnaje celou akci skvěle zajistili. Nesmím tady zapomenout ani na kameramany, fotografy, novináře, rozhodčí, obsluhu hospody na hřišti, pořadatele a hlavně na sponzory, bez nichž by se turnaj podařilo zvládnout jen stěží. Všem velké díky!