Locations of visitors to this page

Dolní Němčí - OL

Pátek 6.května 2011,17.00 hodin

TJ Dolní Němčí - SK Ostrožská Lhota 1 : 4 (0:3)

branky: Václav Šumšal - Lukáš Bajgart, Josef Bachan, Michal Goliáš, Lubomír Kovařík
rozhodčí: Václav Šumšal, Milan pochylý oba z Dolního Němčí
sestava: Michal Goliáš, Miroslav Dominik, Petr Ratajský, František Štergenich, Lubomír Radoch, Josef Urbanec, Dalibor Gabriel, František Pavlas, Miroslav Hyrák, Lubomír Kovařík, Lukáš Bajgart, Jaroslav Hájek, Petr Hanáček, Svatopluk Žajdlík, Josef Bachan.

POLOČAS Z ŘÍŠE SNŮ!

Patnáct hráčů a několik jejich manželek odjelo v pátek odpoledne k sehrání prvního letošního zápasu do Dolního Němčí, kde touto akcí odstartovali tradiční "salátové" hody. Pořadatelé se pochlapili a připravili "ligový" trávník, na kterém byla radost hrát. Domácí byli až na Jendu Bobčíka (hrával za Baník Ostrava) kompletní, tak před zápasem šel z jejich sestavy strach. V pátek jsme se ale přesvědčili, že se můžeme měřit s kýmkoli a porazit se dá každý.

Utkání začalo opatrně, ale po čtvrt hodině bylo na pažitu jen jedno mužstvo. Parádní hra po zemi, přesné kombinace a spousta šancí - takový byl obrázek první půle. Skore otevřel Lukáš Bajgart, který obral o míč domácího stopera a tvrdou střelou z úhlu pod břevno nedal Tondovi Zimčíkovi v domácí bráně vůbec žádnou šanci. Druhou branku přidal v zápětí Jožka Bachan. Třetí gól padl z pokutového kopu, který byl nařízen za sražení výborně hrajícího Luboše Kovaříka. Tradičním exekutorem byl brankář Michal Goliáš, který proměnil už osmou penaltu v řadě! Kdyby poločas skončil dvojnásobným skore, asi by se nikdo nedivil. Takový byl totiž rozdíl mezi oběmi mužstvy.

Do druhé půle poslali domácí trenéři na trávník mladší hráče a obraz hry se změnil. Dolněmčané byli lepší, ale brankář Michal Goliáš své mužstvo několikrát skvěle podržel. Z tlaku dokázali domácí fotbalisté snížit na 1:3, ale víc jim Lhoťané nedovolili. Ba naopak - deset minut před koncem uzavřel parádní střelou účet utkání Luboš Kovařík, pro kterého to byl premiérový zápas v oranžovém dresu.

Za páteční výkon a vzornou reprezentaci obce, oddílu a kolektivu si všichni aktéři zaslouží obrovskou pochvalu. Nesmíme zapomenout ani na naše fanynky. Holky super, tak nějak by to mělo stále vypadat. Velmi spokojený je i pokladník, protože až na jednu výjímku, mají členské příspěvky zaplaceny úplně všichni, takže také pochvala.

Ve čtvrtek jedu konečně pro nová trika, která dorazila z dílny do Uh.Hradiště k panu Sovišovi.

21.května se všichni společně sejdeme při utkání Před potokem-Za potokem a pak nás už čeká velký turnaj ve Velkém Meziříčí a fotbalistky 1.FC Slovácko.

Celý kolektiv dodatečně přeje všechno nejlepší ke čtyřicátým pátým narozeninám Ivošovi Žajdlíkovi, který byl na páteční zápas řádně omluven i s ostatními, kteří nemohli do Dolněmčí odjet.