Návštěvy ze světa
free counters

Locations of visitors to this page

Turnaj ve Vel.Meziříčí

V sobotu 5.června jsme se zúčastnili fotbalového turnaje internacionálů na Vysočině ve Velkém Meziříčí. Po velkých problémech se sestavou nás odjelo pouze jedenáct! Nevím, jestli se většina kádru zalekla dálky nebo tam byly jiné důvody neúčasti, ale můžu s klidem prohlásit, že vy, kteří jste tam nebyli, můžete jen litovat. Pořadatelé připravili opravdu parádní akci na úrovni. Na poslední chvíli se odhlásilo mužstvo Horácké Slavie Třebíč, tak se mezi sebou utkaly tři týmy. Počasí bylo parádní, hřiště celkem slušné a přišli také diváci.
     Turnaje se zúčastnily: SK Brno-Řečkovice, FC Velké Meziříčí a SK Ostrožská Lhota. Z vítězství se nakonec radovali domácí, kteří vyhráli oba své zápasy. Soupeři jim sice nedali nic zadarmo, ale je nutno objektivně uznat, že prvenství získali zaslouženě. Na druhém místě jsme se umístnili my, což je skoro zázrak, protože soupeři mohli šetřit síly střídáními, ale my museli absolvovat oba zápasy bez náhradníků. Třetí byli kluci z Brna-Řečkovic, ale odehráli výborné utkání. Na závěr čekala na všechny účastníky skvělá hostina-steaky a tele na rožni! Pořadatelé nás pozvali i na 13.ročník memoriálu Václava Špačka, tak doufám,že nás příští rok pojede daleko víc. Mužstvu FC Velké Meziříčí gratulujeme k vítězství a děkujeme za skvěle strávenou sobotu.

1.zápas
SK Brno-Řečkovice - SK Ostrožská Lhota 0 : 1 (0:1)
branka: Petr Hanáček
sestava: Goliáš Michal, Malušek Miroslav, Žajdlík Ivo, Štergenich František, Machala Zdeněk ml., Žajdlík Svatopluk, Hanáček Petr, Bajgart Lukáš, Háiek Kamil, Haláč Jiří, Kotačka Ondřej.
     Skoro po tříhodinově cestě (zácpa na dálnici za Brnem) jsme turnaj začínali s novým soupeřem z okrajové části Brna. Po úvodním oťukávání přišly i naše šance. Jednu z nich proměnil Petr Hanáček po úniku Jirky Haláče a jeho přesné přihrávce. Pak se hra vyrovnala, ale šance měli jen Lhoťané. Ve druhé půli se nám výsledek pojistit nepodařilo, ale taktickou hrou jsme tři body pohlídali. Za předvedený výkon zaslouží všech jedenáct hráčů Lhoty obrovskou pochvalu.

2.zápas
FC Velké Meziříčí - SK Brno-Řečkovice 4 : 2 (2:2)

Brňáci nastoupili ke svému druhému utkání po čtvrthodinové pauze a favorita zle potrápili. Prohrávali sice 0:1, ale dvěma přesnými zásahy přehoupli výsledek na svou stranu. Domácí do poločasu stihli vyrovnat a ve druhé půli už hru ovládli a zajistili si vítězství. Klobouk dolů před mužstvem SK Brno-Řečkovice!

3.zápas
FC Velké Meziříčí - SK Ostrožská Lhota 1 : 0 ( 1 : 0 )
     Tento zápas vyšel jako finále turnaje. Domácím k celkovému vítězství stačila remíza, ale my se chtěli pokusit vyhrát i tento zápas. Bylo vidět, že jde o hodně, protože se hrál opatrný fotbal a nikdo nechtěl udělat chybu. V 15.minutě skvěle prošel půlku hřiště dobře hrající Lukáš Bajgart. Obešel i brankáře, ale jeho střela skončila na tyči domácí branky. Ve 22.minutě přišlo rozuzlení zápasu a jak se později ukázalo i celého turnaje. Domácí vyslali z hranice velkého vápna tvrdou střelu, brankář Michal Goliáš skvěle vyrazil, ale dobíhající útočník rozvlnil naši síť. Ve druhé půli přišli další naše šance, ale gólem žádná neskončila.
     Za druhé místo jsme získali krásný pohár, dvě a půl  kila šunky a další dárky. Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Petr Hanáček, který si odvezl z Vysočiny nádherné hodinky!
     Na závěr bych chtěl poděkovat všem pořadatelům (včetně Martina Davida), ale především hráčům Ostrožské Lhoty za skvělou reprezentaci obce,oddílu i mužstva. Obdiv zaslouží i naši tři řidiči-Ivo Žajdlík, Jirka Haláč a Svaťa Žajdlík, který byl v sobotu ráno ještě v práci! Do Velkého Meziříčí a Brna-Řečkovic posíláme z moravského Slovácka našim kamarádům pěkný pozdrav a s klukama z Meziříčí se setkáme na Teikocupu v Hluku, který se koná začátkem července.
     Utkání turnaje velmi dobře a objektivně rozhodovala dvojice sudích-Petr Švihálek a Petr Červený. Celou akci skvěle komentoval a moderoval Otto Doležal. Hlavními pořadateli turnaje pak byli Milan Večeřa a Jaroslav Mlynář.

Konečná tabulka turnaje:

1. FC Velké Meziříčí                                           2  2 0 0   5 : 2    6 bodů
2. SK OSTROŽSKÁ LHOTA                                2  1 0 1   1 : 1    3
3. SK Brno-Řečkovice                                         2  0 0 2   2 : 5    0